Gareth Bale Real Madrid’den Ayrılmaya Çok Yakın

Gareth Bale, menajerine göre, İspanyol kulübünde geçirdiği yedi yıl boyunca Real Madrid’den ayrılmaya şimdi hiç olmadığı kadar yakın.

Jonathan Barnett, BBC Wales Sport görüşmelerinin Tottenham’a geri dönme konusunda “yavaş ilerlediğini” söyledi.

Spurs patronu Jose Mourinho, Çarşamba günkü görüşmeler hakkında spekülasyon yapmayı reddetti.

31 yaşındaki Bale, 2013’te 85 milyon sterlinlik dünya rekoru için Real’e katılmak üzere Spurs’tan ayrıldı ve o zamandan beri 100’den fazla gol attı ve dört Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazandı.

Temmuz 2019’da Real Madrid, Bale’in Çin Süper Ligi kulübü Jiangsu Suning’e katılma anlaşmasını iptal etti ve oyuncu geçen sezonu Bernabeu’da 20 maç oynayarak geçirdi.

Barnett Çarşamba günü şunları söyledi: “Gareth, Madrid’i terk etmeye son yedi yılın herhangi bir döneminde olduğundan daha yakın.

“Hala müzakere ediyoruz. Nasıl gideceğini göreceğiz.”

Potansiyel anlaşmanın Bale için bir borç mu yoksa kalıcı bir hamle mi olacağı henüz belli değil.

Galler kaptanı sorulduğunda Mourinho, “O bir Real Madrid oyuncusu ve diğer kulüplerden oyuncular hakkında yorum yapmıyorum. Buna saygı duymalıyım. Konuşmamak daha iyi.

“Onu Real Madrid için imzalamaya çalıştım, ki oradayken bunu yapmak mümkün değildi. Ancak başkan içgüdülerimi ve bilgilerimi takip etti ve ayrıldığım sezon Gareth’i kulübe getirdi. Bu bir sır değil, Gareth bile biliyor. bu.

“Bir takım bir bilmecedir ve yeni bir imzalama bulmacayı tamamladığında takım için harikadır.

2010’dan beri Real Madrid’den sorumlu olan Mourinho, “Üç hafta daha var, piyasa her iki yönde de açık. Futbolda her zaman bir şeyin olmasını beklemeniz gerektiğini düşünüyorum. Bakalım bize ne olacak” dedi.